Rady a tipy

Ošetrenie vrastajúcich nechtov

Ošetrenie vrastajúcich nechtov

Tento naoko nevinný problém nám môže spôsobiť veľa bolesti. Na vine býva predovšetkým zlý výber veľkosti topánky či zlé zastrihávanie nechtov. Problém vrastania nechtu nastáva v prípade, keď sa mäkké tkanivo tak natlačí na nechet, až krehkým lomom praskne. Ak sa následne toto tkanivo zapáli, vtedy vrastanie nechtu začína byť bolestivé.
Vypočujte si v podcaste Zdravé reči rozhovor s podologičkou Miladou Nádašiovou o tom, ako predchádzať tomuto bolestivému problému, ako správne postupovať pri výbere nových topánok a prečo je pri nákupe najlepšie využiť tzv. maketový systém.
V podcaste sa tiež doz...

Čítať

Výber správnej obuvi, ako predísť otlakom a podologická analýza

Výber správnej obuvi, ako predísť otlakom a podologická analýza

V rozhovore na stránkach Pravda -  zdravie podáva Ing. Milada Nádašiová  z Centra pedikúry a podológie informácie o tom, ako sa správne obúvať, rozpráva o rôznych typoch chodidiel, tiež o pľuzgieroch a kurích okách a o tom ako im predchádzať.
Dozvieme sa, na čo sa zamerať pri kupovaní nových topánok aj ako nové topánky „rozchodiť“. Vo videu uvidíme, ako vyzerá podoskop a čo nám povie podologická analýza chodidla.

Čítať

MYKORED® v boji proti mykózam

MYKORED® v boji proti mykózam

Prinášame vám videozáznam s ucelenými informáciami o mykózach, ktoré sa vyskytujú na nechtoch a nohách.
Podologička Ing. Milada Nádašiová rozpráva o ich prejavoch, diagnostike a liečení prípravkami MYKORED®.
Tento záznam nájdete na YouTube kanáli PEDI - Centrum pedikúry a podológie:
https://www.youtube.com/watch?v=wXOcxI0HljoČítať

Nechtové špony na zarastené, zdeformované či stočené nechty

Nechtové špony na zarastené, zdeformované či stočené nechty

Na stránkach Zdravie Pravda vyšiel článok s videom o orthonyxii - nasádzaní nechtovej špony. Pozrite si rozhovor s odbornou pedikérkou Centra pedikúry a podológie Mgr. Paulínou Ištvancovou, ktorá podrobne vysvetľuje ako sa pri zarastených či zdeformovaných nechtoch vyhnúť chirugickému zákroku zavedením nechtovej špony a všetky dôležité informácie o nej:

Čítať

Huby na nohách – prednáška o mykózach

Na regionálnej výstave húb Pezinský modrák bola realizovaná prednáška na tému Mykózy - huby na nohách.
V tomto 24 minútovom videu, ktoré bolo odvysielané v TV Pezinok Live sa o mykózach dozviete komplexné informácie:

Čítať

Praskliny na pätách – ragády

Oklúzia v pedikúre Ešte skôr ako začneme hovoriť o oklúzií konkrétne, je potrebné začať hovoriť o trhlinách v koži.
Čítať

Korektor a jeho použitie v praxi

Korektor je špeciálne tvarovaná hmota, ktorá sa stará o efektívne presunutie tlaku na rôznych miestach chodidla, udržiava prsty v správnom smere, presúva zaťaženie na väčšie plochy,  zabezpečuje zlepšenie stavu alebo až odstránenie kurích ôk.

Čítať

Strihanie nechtov

Nechty pokiaľ možno nestriháme nožničkami, ale pilníkujeme pilníkom. Pri strihaní sa totiž nechty veľmi vyrovnávajú, praská a porušuje sa mikroštruktúra nechtu. Ak už musíte nechty strihať – strihajte ich vždy čo možno najviac dorovna ako je to možné – nikdy nechty nevystrihujte do guľata. Vždy to spôsobí ich zatáčanie a to je len krôčik k problémom so zarasteným nechtom.
Čítať

Chôdza a funkcie nohy

Fázy chôdze Ešte pred tým ako si povieme niečo o fázach chôdze, je nutné, aby sme si vysvetlili funkcie nohy. Noha má svoju statickú i dynamickú funkciu. Samozrejme funkcie nohy (chodidla) nemôžeme oddeliť od funkcie celej dolnej končatiny, dokonca ani od funkcie celého ľudského tela. Akákoľvek porucha vo funkčnej zostave tela sa môže prejaviť na ktoromkoľvek mieste pohybového ústrojenstva, vrátane nohy. Z toho môžeme usudzovať, že telo predstavuje uzavreté nádoby, v ktorých platí, že akákoľvek zmena na chodidle spôsobí zmenu vyosenia panvy a rovnako tak akákoľvek zmena na chrbtici spôsobí zmeny na chodidlách.
Čítať

Ošetrovanie nôh

Domáce ošetrovanie nôh je predovšetkým domáca činnosť, ktorej úlohou je zachovanie si čo možno najdlhší čas dobrý pocit z pedikúry. Poďme si najskôr povedať, čo to je pedikúra.
Čítať