Podologická analýza chodidiel

Podologická analýza chodidiel a nohy je nutným predpokladom pre každú správnu pohybovú aktivitu, či už ide o šport, alebo aj o bežné, a pre nás prirodzené, chodenie. Vyšetrenie spočíva v kontrole a posúdení stavu chodidiel v statickom i dynamickom zaťažení. Často sa stáva, že dve nohy jedného človeka nie sú identické. Čím je rozdielnosť chodidiel väčšia, tým nutnejšia je potreba nosenia vložiek do topánok. Preto vyrábame priamo na mieru každému klientovi individuálne vložky do topánok.

Podologická analýza chodidiel

Analýza chodidiel a nohy je nutným predpokladom pre každú správnu pohybovú aktivitu. Patrí sem akýkoľvek šport, ale aj bežné, a pre nás úplne prirodzené, chodenie. 

Analýza spočíva v kontrole a posúdení stavu chodidiel v statickom i dynamickom zaťažení na plantoskope.


Analýza na plantoskope

Analýza na plantoskope ukáže stav chodidiel v statickom zaťažení, teda v stoji, v ktorom je možné posúdiť padnutie alebo naopak vyklenutie klenby, postavenie pätnej kosti a lýtka. 3D scaner ukáže ako vplýva postavenie chodidla na chrbticu a za jeho pomoci vieme posúdiť rotáciu panvy a chrbtice. Rovnako vieme vyhodnocovať prehnutie a prepadnutie chrbtice (lordóza, kyfóza) alebo skoliotické prejavy na chrbtici. Vieme klientovi ukázať, ako vplýva postavenie chodidiel na celkový stav tela i chrbtice.

Výroba stielky Podiart v protetickej dielni

Výroba vložky je samostatnou kapitolou. Často sa stáva, že dve nohy jedného človeka nie sú identické. Čím je odlišnosť chodidiel väčšia, tým nutnejšia je potreba nosenia vložiek do topánok. Preto vyrábame priamo na mieru každému klientovi individuálne vložky do topánok v protetickej dielni. Ako základ používame vložky Podiart – vždy ich výber závisí od potreby konkrétnej nohy. Sú to termoplastické vložky, ktoré sa aj vďaka individuálnym pelotám, ktoré tam prilepíme podľa konkrétnej potreby, čiastočne prispôsobia nohe a ľahšie sa v nich chodí. Výsledkom nosenia vložiek je efektívne využívanie nášho tela a pohodlnejšia, bezbolestná chôdza.