Nechtová protetika = náhrada nechtovej platničky

Nechtová protetika sa používa ako účinný spôsob nahradenia chýbajúcej časti nechtu (pri odrazení pri športe alebo zakopnutí) a obnoviť tak funkciu nechtu. Nechtová protéza nie je v prvom rade estetickou úpravou, ale funkčnou úpravou prstov. Na výrobu protéz používame UV gély alebo akryly na nechty nôh. Takúto náhradu je potom nutné vymeniť cca každé 2 – 3 mesiace.

Nechtová protetika = náhrada nechtovej platničky

Náhrada nechtovej platničky

 

 Nechtová protetika sa používa ako účinný spôsob nahradenia chýbajúcej časti nechtu (pri odrazení časti nechtu pri športe alebo zakopnutí). Možno tak obnoviť funkciu nechtu, najmä v prípade tzv. nechtových pahýľov, ktoré rastú veľmi pomaly, cca 2-3 mm za rok. Ich príčinou bývajú rôzne lieky alebo úraz nechtu. 

Hlavnou funkciou nechtu je opora kosti prsta pri chôdzi. Nechtová protéza teda nie je v prvom rade estetickou úpravou, ale funkčnou úpravou prstov

Na výrobu protéz používame UV gély alebo akryly na nechty nôh. V našej praxi vytvárame protézy nechtov z nemeckého materiálu. Z tvrdšej hmoty vytvoríme tvar nechtu podľa tvaru nechtového lôžka nalievacou technikou. Necháme vytvrdnúť cca 5 minút a doupravujeme tvar nechtu. Po lakovaní nie je poznať rozdiel medzi prírodnými nechtami a nechtovou protézou. Pánom, ktorým nechty nelakujeme, náhradu zdrsňujeme, aby vyzerala čo najprirodzenejšie

Náhradu je nutné vymeniť cca každé 2 – 3 mesiace – v prípade, keď nechty nerastú, alebo sa náhrada skracuje ako ostatné prírodné nechty. Skracovanie a úprava nechtu s protézou je v domácom prostredí veľmi náročná – nedá sa strihať, len pilníkovať – a preto odporúčame úpravu nechať na odborníkov.