Zdravotná pedikúra a podologické ošetrenie

Zdravotná pedikúra okrem klasických úkonov, ktoré poznáte z bežnej pedikúry, umožňuje zložitejšie ošetrenie nôh, ako napríklad takmer bezbolestné a nekrvavé ošetrenie zarastajúcich nechtov, otlakov, kurích ôk a iných neortopedických anomálií pomocou prístroja. Podologické ošetrenie chodidel sa zaoberá nielen samotnými prejavmi na chodidle, ale hľadá a rieši príčiny jednotlivých anomálií. V prípade potreby spolupracuje s odbornými lekármi alebo zdravotníckymi pracovníkmi.

Zdravotná pedikúra a podologické ošetrenie

Čo je to zdravotná pedikúra?

Špeciálny typ pedikúry, ktorá umožňuje zložitejšie ošetrenie nôh, ako napríklad takmer bezbolestné a nekrvavé ošetrenie zarastajúcich nechtov, otlakov, kurích ôk a iných neortopedických anomálií pomocou prístroja. Ošetrenie prístrojom si nevyžaduje kúpeľ nôh vo vode, avšak dôkladná dezinfekcia za pomoci antimykotických prísad je nevyhnutná. 

Obrusovanie je prirodzený spôsob odstraňovania zatvrdnutej, zrohovatelej kože, pričom pravidelným obrusovaním možno spomaliť nadmerný rast kože a vytváranie otlakov. 

Ošetrenie nechtov touto metódou je šetrnejšie, nechty sa zbrusujú do požadovanej dĺžky i tvaru, čím nedochádza k ich lámaniu, štiepaniu a náhodnému zastrihnutiu do nechtového valu. 

Odstraňovanie kurích ôk sa prevádza špeciálnou frézkou a zákazník zväčša ani nepostrehne, že zdroj bolesti zmizol. Ošetrenie mozoľov a otlakov pomocou frézok je rýchle a dokonalé, ide o fyziologický spôsob ošetrenia, pretože nedochádza k porušeniu integrity kože ani k možnosti krvavého poranenia.

Súčasťou zdravotnej pedikúry je ľahké vmasírovanie vhodného krému do pokožky nôh a, samozrejme, obutie klienta do ponožiek, ak je treba aj do topánok. 

Čo je to podologické ošetrenie chodidiel?

Ošetrenie, ktoré prevádza pedikér špecialista. Zaoberá sa nielen prejavmi na chodidle (mozole, pľuzgiere, kurie oká, zarastené nechty), ale hľadá a rieši príčiny jednotlivých anomálií na nohe. V prípade potreby spolupracuje s odbornými lekármi ( chirurg, ortopéd, diabetológ, angiológ a pod.) alebo zdravotníckymi pracovníkmi (fyzioterapeut, diebetologická sestra a pod.). Spája sa s nápravami rôznych zlozvykov chôdze a nastavovania chodidla pri státí, chodení či behu.

U nás vám ponúkame: 

  • ošetrenie chodidla (úprava a skrátenie nechtov, odstránenie zhrubnutej kože – hyperkeratóza), 
  • ošetrenie prasklín na povrchu chodidla – ragády,
  • ošetrenie a úpravu rastu zarasteného nechtu štandardnými i novými metódami – tamponádovanie a osádzanie špon, výrobu a aplikáciu náhradných nechtových platničiek – nechtová protetika, 
  • analýza nohy a chodidla na podoskope – statika chodidla a nohy, na bežiacom páse – dymanika chôdze, 3D scanerom – skoliózy, lordózy a kyfózy, rotácie panvy, 
  • výrobu individuálnych vložiek značky Podiart
  • Precízne ošetrenie chodidiel diabetikom a ľudí s varikóznym komplexom,
  • výrobu individuálnych korektorov, tejpovanie chodidla za pomoci pevného a kinesio tejpu, 
  • poradenstvo pre domácu starostlivosť o chodidlá. Pre krásne a zdravé nohy však nestačí chodiť len na pravidelné ošetrenia.

O nohy sa treba starať aj doma. Najvhodnejšiu domácu starostlivosť Vám odporučí podológ, základom však je pilníkovanie zrohovatelej kože podľa potreby do hladka, následné umytie nôh v teplej vode, dokonalé osušenie nôh a následné nakrémovanie nôh vhodným krémom. Vhodný druh krému vám odporučí podológ podľa typu pokožky a problémov na pokožke nôh.