Naše služby

Zdravotná pedikúra je špeciálny druh pedikúry, ktorý sa vyznačuje dvoma hlavnými znakmi: nohy sa tu nenamáčajú do vody a pri všetkých úkonoch sa používa špeciálny prístroj. Okrem pedikúry sa zaoberáme najmä ošetrením zarastajúcich nechtov, riešením problémou s mykózou nechtov a nôhnechtovou protetikouvyšetrením nôhvýrobou vložiek, ale tiež problémami s nohami u diabetikov.

Zdravotná pedikúra a podologické ošetrenie

Zdravotná pedikúra okrem klasických úkonov, ktoré poznáte z bežnej pedikúry, umožňuje zložitejšie ošetrenie nôh, ako napríklad takmer bezbolestné a nekrvavé ošetrenie zarastajúcich nechtov, otlakov, kurích ôk a iných neortopedických anomálií pomocou prístroja. Podologické ošetrenie chodidel sa zaoberá nielen samotnými prejavmi na chodidle, ale hľadá a rieši príčiny jednotlivých anomálií. V prípade potreby spolupracuje s odbornými lekármi alebo zdravotníckymi pracovníkmi.

Zistiť viac

Zarastanie nechtov

Zarastanie nechtov je problém, ktorý často riešime rôznymi pedikérskymi / podologickými metódami. Vo všeobecnosti rozoznávame tri štádiá, tzv. otlačenie, akútny a chronický zápal. Problémy môže riešiť buď chirurg, pedikér alebo podológ. Pedikér môže necht podbrúsiť, podložiť tamponádou, vystrihnúť alebo Vám aplikuje STROJČEK NA NECHT – ŠPONU do štádia otačenia a podológ ošetruje zarastené nechty už v akútnom alebo chronickom zápale.

Zistiť viac

Mykóza nechtov a nôh

Mykózy nôh rozdeľujeme na mykózy kože chodidiel a onychomykózy (pleseň nechtov). Pôvodcom oboch druhov chorôb sú dermatofyty (huby, ktoré sa špecializujú na parazitovanie na koži). Mykóza je ochorenie, ktoré treba liečiť, nestačí teda iba chodiť na pedikúru. Podológ môže ošetriť následok prejavov mykózy, ale vyliečiť túto chorobu musí lekár. Ten predpíše buď lokálnu liečbu (maste, roztoky) alebo zaháji celkovú liečbu antimykotikami. S odstránením následkov vám už radi pomôžeme my.

Zistiť viac

Nechtová protetika = náhrada nechtovej platničky

Nechtová protetika sa používa ako účinný spôsob nahradenia chýbajúcej časti nechtu (pri odrazení pri športe alebo zakopnutí) a obnoviť tak funkciu nechtu. Nechtová protéza nie je v prvom rade estetickou úpravou, ale funkčnou úpravou prstov. Na výrobu protéz používame UV gély alebo akryly na nechty nôh. Takúto náhradu je potom nutné vymeniť cca každé 2 – 3 mesiace.

Zistiť viac

Podologická analýza chodidiel

Podologická analýza chodidiel a nohy je nutným predpokladom pre každú správnu pohybovú aktivitu, či už ide o šport, alebo aj o bežné, a pre nás prirodzené, chodenie. Vyšetrenie spočíva v kontrole a posúdení stavu chodidiel v statickom i dynamickom zaťažení. Často sa stáva, že dve nohy jedného človeka nie sú identické. Čím je rozdielnosť chodidiel väčšia, tým nutnejšia je potreba nosenia vložiek do topánok. Preto vyrábame priamo na mieru každému klientovi individuálne vložky do topánok.

Zistiť viac

Edukácia klientov so syndrómom diabetickej nohy

Tzv. „diabetická noha“  vzniká ako dôsledok neuropatie (poškodenie nervov) alebo ischémie (poškodenie tepien) pri cukrovke. Prejavuje sa infekciamivznikom vredov alebo deštrukciou tkanív nohy.  Ľudia trpiaci diabetom sú, alebo by aspoň mali byť, našimi klientmi celožitovne. Poškodenia pri tejto chorobe sa vyskytujú s veľmi vysokou frekvenciou a vyžadujú si odborné pedikérske riešenie. Tým je možné sa postarať o oddialenie, resp. úplne odstránenie potreby amputácie alebo iného chirurgického výkonu.

Zistiť viac