Rady a tipy

Máj je mesiacom uvedomenia si rizika rakoviny kože

Keď si na jar i v lete budete natierať opaľovací krém na tvár, ramená a paže, nezabudnite na Vaše nohy. Nie len že budete mať ochranu proti slnečnému žiareniu, tak aby ste na nohách nemali vyopaľované pásiky od šľapiek a flip – flopov, ale môže Vám to aj zachrániť život.
Čítať

Mykózy alebo plesne na nohách

Leto sa už skončilo a my sa opäť obúvame do uzavretých nepriedušných a často úzkych a nepohodlných topánok. Leto je pre naše nohy a chodidlá pohodové obdobie, kedy nosíme zväčša otvorené a vzdušné topánky. Noha má dostatok možností na vetranie a rozťahovanie.
Čítať

Liečenie Mykózy

V prvom rade si treba uvedomiť, že ide o chorobu. Preto sa správajte akoby ste mali chrípku. Nechodíme do spoločných spŕch, sáun a na kúpaliská až do času úplného preliečenia ochorenia.
Čítať

Chirurgické metódy ošetrovania zarastajúcich nechtov

ONYCHOKYTÓZA – lat. zarastanie nechtov je problém, ktorý často riešime v pedikúrach rôznymi pedikérskymi metódami. Ak sa však klient rozhodne nevyužiť služby pedikúry je vhodné, aby ste Vy pedikérky vedeli vysvetliť , alebo len mali prehľad o tom, čo sa vlastne za dverami chirurgickej ambulancie deje, či môže diať. Ešte pred tým si však zopakujme celú stavbu nechtu.
Čítať

Základné patologické poruchy chodidla z pohľadu pedikéra a ich vplyv na ľudské telo ako celok

Na chodidle sa nachádzajú tri klenby. Vnútorná pozdĺžna, vonkajšia pozdĺžna a priečna klenba pod prstami (obr. vpravo) . Vonkajšia pozdĺžna klenba má neštandardný tvar, oproti ostatným klenbám nie je klenutá. Najdôležitejšími úlohami klienb sú tlmenie nárazov nôh na zem, zabezpečenie ladnosti a pružnosti chôdze a správne držanie tela.
Čítať

Kurie oko

Kurie oko rovnako ako pľuzgier, otlak, mozoľ či kostný výrastok patrí do skupiny kožných ochorení spôsobených tlakom a trením. Vznikajú na miestach, kde pôsobí na pokožku nohy zvýšený tlak a trenie.
Čítať

Urea v produktoch na ošetrovanie nôh

Urea – močovina – známa ako aktívna zložka mnohých produktov na ošetrovanie nôh. Ale vieme skutočne o akú látku ide?
Čítať

Nie je noha ako noha alebo typy nôh a ich špecifiká pri výbere vhodnej obuvi

Určite ste už niekedy počuli, že rôzne problémy, ktoré sa vyskytujú na chodidlách, sú následkom nosenia nevhodnej obuvi. Kamarátka vám odporučí extra pohodlné sandále na mestskú turistiku, spoluhráč na tenise výborné športové tenisky… A vy po kúpe darmo presviedčate samého/samu seba, že sú fajn. Ako je možné, že jednému topánka sedí ako uliata a iný v nej doslova trpí? Odpoveď sa skrýva v rozličnom type chodidiel.
Čítať

Bradavice

Bradavice sú najčastejším vírusovým ochorením, s ktorými sa pedikérka pri ošetrovaní nôh stretáva.
Čítať