Zásady nosenia obuvi pri zarastajúcich nechtoch


Často máte problémy s bolestivým zarastaním nechtov?

Máte nechty správne ostrihané a sú primeranej dĺžky, ale nechty vám napriek tomu zarastajú? 

Pripravili sme pre vás:

10 ZÁSAD NOSENIA OBUVI, ABY STE ZARASTANIU NECHTOV PREDCHÁDZALI

1) Pri zarastajúcich nechtoch je vhodné nosiť obuv s dostatočným priestorom v oblasti prstov. Pozor však na príliš voľné topánky, vaše prsty v nich môžu opakovane narážať na prednú časť topánky.
2) Priedušná obuv vyrobená z prírodných materiálov je ideálna pre osoby s problémami zarastajúcich nechtov.
3) Keď si idete kúpiť nové topánky, vždy si urobte aktuálnu odtlačku Vašich bosých nôh na biely papier. Odtlačky vystrihnite ako makety, tieto následne pri skúšaní nových topánok vložte do topánky. Čím je maketa zahnutejšia, tým je topánka nevhodnejšia na Vašu nohu.
4) Vyhnite sa obuvi s nízkou a tvrdou špičkou pre prsty, môže spôsobiť tlak na nechty z hora a tie môžu následne bolestivo zarásť.
5) Športová obuv z pružných materiálov je dobrá voľba, pretože poskytuje dostatočnú flexibilitu v oblasti prstov.
6) Pri zarastajúcich nechtoch je dôležité zvážiť stavbu chodidla a nosiť špeciálne vložky do obuvi, minimalizujete tak tlak na nechty vznikajúci z nesprávnej mechaniky pohybu chodidla. Vložku vložte do topánky a až následne skúšajte obuv. Topánku prispôsobujeme vložke a nohe. Vložku nestrihajte.
7) Pohodlná obuv s možnosťou výmeny vložiek umožňuje prispôsobenie sa tvaru nohy a minimalizuje tlak na zarastajúce nechty.
8) Obuv s možnosťou ohybu v prednej tretine topánky zmierni tlak na nechty a minimalizuje ich zarastanie.
9) Pri zarastajúcich nechtoch je dôležité vyhnúť sa obuvi s vysokými podpätkami, ktoré môžu zvýšiť tlak na prednú časť nohy.
10) Pre osoby trpiace zarastajúcimi nechtami je vhodnou voľbou ľahká obuv s pevnou pätou.Zdieľať